NEW PORTAL IS ALREADY AVAILABLE!

Try the new version of the Passenger Portal, specially designed with the needs of the user in mind, which will soon replace the existing version of the portal. By changing to the new version of the Passenger Portal you will gain, among other things:Do not wait and check if the new Passenger Portal meets your expectations, too!

YOUR PORTAL TO TRAVEL!

GUIDE

CHECK THE NEW VERSION OF THE SITE: beta.portalpasazera.pl

Wyszukiwarka połączeń kolejowych
 • Prognozowane opóźnienie pociągu

  Jeżeli dla wyszukanego połączenia przewidywane jest opóźnienie, wówczas  prognozowana wielkość  opóźnienia podana jest w nawiasie czerwoną czcionką obok planowej godziny odjazdu pociągu.

 • Nazwy stacji

  Jeżeli nie znasz dokładnej nazwy stacji początkowej lub końcowej, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu trzeciego znaku i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdego kolejnego.

 • Preferencje

  W przypadku, gdy zależy Tobie na wyszukaniu połączeń oferujących dodatkowe usługi (np. podróż w wagonie sypialnym), możesz zawęzić listę wyszukanych połączeń do takich, które spełniają Twoje wymagania. Służy do tego opcja PREFERENCJE.

 • Utrudnienia na trasie pociągu

  Jeżeli przy nazwie stacji w trasie pociągu występuje znak trójkąta oznacza to, że do danej stacji zostały przypisane utrudnienia mogące mieć wpływ na opóźnienie pociągu. Po najechaniu na symbol trójkąta system prezentuje treść utrudnienia oraz dokładne miejsce wystąpienia utrudnienia.

 • Podróż powrotna

  Mając zaprezentowaną przez system listę połączeń według Twoich kryteriów wyboru możesz zaplanować podróż powrotną korzystając z opcji POŁĄCZENIE POWROTNE dostępnej pod rozwijalną listą po najechaniu kursorem z lewej strony relacji.

 • Zatwierdzenie wyszukanego połączenia

  Zatwierdzenia dokonanego przez siebie wyboru połączenia możesz dokonać na dwa sposoby, wykorzystując przycisk WYSZUKAJ POŁĄCZENIE lub używając przycisku ENTER na klawiaturze.

 • Kup bilet

  Opcja jest dostępna dla połączeń wybranych przewoźników, którzy prowadzą sprzedaż biletów w swoich serwisach internetowych. Przycisk KUP BILET widoczny jest dla połączeń danego przewoźnika w ramach przedsprzedaży, zgodnie z regulaminem serwisu, który obsługuje zakup biletu (przeważnie, najwcześniej 30 dni przed wybraną datą przejazdu, a w przypadku wybranych pociągów międzynarodowych oferta sprzedażowa dostępna jest na 60 dni przed wybraną datą przejazdu). Wybranie opcji KUP BILET skutkuje przekierowaniem do sprzedażowego serwisu internetowego wybranego przewoźnika.

 • Stacja pośrednia

  Jeśli planujesz kilkuetapową podróż lub chcesz jechać przez konkretną stację użyj przycisku "Dodaj stację pośrednią" i wskaż długość pobytu w danej miejscowości. Możesz dodać maksymalnie dziesięć stacji pośrednich.

Twój pociąg na trasie
 • Nazwy stacji

  Jeżeli nie znasz dokładnej nazwy stacji, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu trzeciego znaku i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdego kolejnego.

 • Ikona trójkąta przy tytułach

  Jeżeli użyjesz przycisku trójkąta rozwiniesz bądź zwiniesz dany blok tematyczny.

 • Numer pociągu

  Jeżeli nie znasz numeru szukanego pociągu, możesz skorzystać z listy podpowiedzi. Lista zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu trzech pierwszych cyfr numeru pociągu i jest odpowiednio zawężana po wpisaniu kolejnych. Pociąg, którego szukasz zostanie wyświetlony tylko wówczas, kiedy na moment wyszukiwania jest on ODWOŁANY, ODWOŁANY CZĘŚCIOWO, OPÓŹNIONY.

 • Szczegóły trasy pociągu

  Dla każdego pociągu zaprezentowanego w sekcjach POCIĄGI NA STACJI i POCIĄGI ODWOŁANE, ZE SKRÓCONĄ RELACJĄ ORAZ OPÓŹNIONE możliwe jest wywołanie szczegółów połączenia oraz mapy trasy z menu podręcznego, które pojawi się po najechaniu kursorem na  pierwszą komórkę w tabeli danego połączenia. 

Twój pociąg na mapie
 • Wybór województwa

  System pozycjonuje mapę na domyślnie przypisanym województwie - POMORSKIM, jeżeli chcesz wybrać inne województwo w tym celu skorzystaj z rozwijalnej listy województw, a swój wybór potwierdź kliknięciem na nazwie.

 • Ikona składu pociągu

  Jeżeli Wybierzesz na mapie ikonkę  żądanego przez Siebie pociągu i jego wybór potwierdzisz kliknięciem na ikonę, zostanie Tobie zaprezentowana cała trasa przebiegu pociągu, wraz z wystepującymi na trasie przebiegu pociągu utrudnieniami. Szczegóły połączenia udostępniamy pod wysuwanym panelem ZARZĄDZAJ, który znajduje się w lewym dolnym rogu strony.

Plakatowy rozkład jazdy pociągów
 • Nazwy stacji

  Jeżeli nie znasz dokładnej nazwy stacji, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu trzeciego znaku i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdego kolejnego.

 • Plakat z tłem lub bez tła

  Każdy plakat typu ODJAZDY możesz pobrać w dwóch wersjach - z tłem (dane wyświetlane są w sposób analogiczny jak na stacjach, tzn. na żółtym tle) lub bez tła (dane wtświetlane są na białym ekranie). Plakaty typu PRZYJAZDY przedstawiane są tylko w wersji bez tła.

 • Zmiana rozkładu jazdy

  Zmiany w rozkładzie jazdy udostępniamy najpóźniej 21 dni przed uruchomieniem nowego rozkładu jazdy.

Sieciowy Rozkład Jazdy Pociągów
 • Nazwy stacji

  Jeżeli nie znasz dokładnej nazwy stacji początkowej lub końcowej, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu trzeciego znaku i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdego kolejnego.

 • Zmiana rozkładu jazdy

  Zmiany w rozkładzie jazdy udostępniamy najpóźniej 21 dni przed uruchomieniem nowego rozkładu jazdy.

 • Numer linii

  Jeżeli nie znasz dokładnego numeru linii, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu pierwszej cyfry i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdej kolejnej.

 • Numer tablicy

  Jeżeli nie znasz dokładnego numeru tablicy, dla której chcesz pobrać rozkład, możesz skorzystać z rozwijanej listy podpowiedzi. Lista ta zostaje przez system wyświetlona po wpisaniu pierwszej cyfry i jest odpowiednio zawężana po wprowadzeniu każdej kolejnej.

Katalogi połączeń
 • Relacje

  Aby wyświetlić relacje obsługiwane przez danego przewoźnika, które zawierają wybraną stację, należy wypełnić pole "Stacja" i wybrać przycisk Szukaj". System podpowiada nazwę stacji występującej w relacjach danego przewoźnika po wpisaniu pierwszych 3-ch znaków.

 • Trasa/trasy

  System prezentuje szczegóły wybranej relacji oraz w polach wyboru stacji automatycznie podpowiada stację początkową i końcową. Zmiany wyboru stacji możesz dokonać, korzystając z rozwijalnej listy stacji. Listy podpowiadają tylko te stacje, które znajdują się na wybranej trasie. Przycisk SZUKAJ zatwierdza Twój wybór i przechodzi na stronę wyszukiwarki połączeń.